A városban a családi házak mellett szép számmal találhatóak társasházak is. Főleg az ilyen jellegű épületekben fordul elő gyakrabban, – de családházban sem ritka, – hogy dugulás keletkezik.
Ez csak ritkán szüntethető meg házilagos kivitelezéssel, ha valami oda nem illő tárgy került a lefolyóba, csatornába,ami eldugaszolja azt, akkor duguláselhárítással foglalkozó szakemberhez kell fordulni.
A szakember különféle módszerekkel, eszközökkel távolítja el a dugulást okozó tárgyat, vagy tisztítja meg a csatornát a zsíros lerakódásoktól.
Hogy ne legyen szükség duguláselhárításra, figyeljen oda Ön is, hogy mit önt a lefolyóba, a toalettbe. A dugulások nagy része elkerülhető lenne, ha figyelmet fordítanánk a megelőzésre!
Fót a Gödöllői-dombság szélén, Budapesttől északra 17 km-re található. Legmagasabb pontja a Somlyó-hegyen van, 287 m-rel a tengerszint felett. A város területe 37,4 km2, népessége megközelíti a 19 ezer főt.
Fótról már a a török hódoltság idejéből van emlékünk, bár akkoriban lakatlan puszta volt, de a török hódoltság utáni időszakban újra benépesült. A fóti kastélyt és a parkot gróf Károlyi István létesítette az 1830-as években és az ő nevéhez fűződik a katolikus templom is, melyet Ybl Mikós tervezett. A város három fő részből áll:Fótújfalu, Régifót és Kisalag, de a városhoz tartozik Fótliget, Fót Déli Vállalkozási terület, illetve Sikátorpuszta. Kisalagot 1951-ben csatolták Fóthoz,1970. április 1-jén nagyközséggé nyilvánították, 2004. július 1-jén pedig Fót városi címet kapott.
Fót kiemelkedő nevezetessége a római katolikus templom. Ybl Miklós tervei alapján készült, 1855-ben fejeződött be az építése. Másik építészeti nevezetesség a Károlyi-kastély, melyben a Fóti Gyermekváros (Gyermekközpont) működik. Szintén Ybl Miklós tervezte
Kiemelkedő még a Fáy-présház,melyben Vörösmarty Mihály, Kossuth Lajos és Deák Ferenc is gyakran vendégeskedett. A Vörösmarty-kunyhó pedig egy reformkori emlékhely, 1837-ben építtette Fáy András,Vörösmarty Mihály állítólag itt írta meg 1842-ben a Fóti dal című művét.
Fóton található a Nagy-tó, amit sokan csak Fóti-tóként emlegetnek, régebben úttörő tábor volt a környékén. A Somlyó-hegy természetvédelmi területté lett nyilvánítva az ott élő, közel 1500 lepkefaj miatt.